„Rütmika” võimlemisklubi on üks esimesi taasiseseisvunud Eestis, 2015 täitus meil 25 tegutsemisaastat. 2008. aasta septembrist tegutseb klubi juures võimlemiskool lastele ja noortele. Treeningud toimuvad Tartus, Ülenurmel ja Otepääl.

„Rütmikast” leiab endale sobiva treeningrühma nii viie kui ka viiekümneaastane. Oodatud on nii need, kes soovivad võimlemisega tõsisemalt tegelda ja võistelda, kui ka need, kes tahaksid end lihtsalt mõnusa liikumisviisi abil vormis hoida. Klubi eesmärk on pakkuda kõigile oma liikmetele võimlemisrõõmu, esinemiskogemusi, tervist, kaunist rühti ja mõnusat seltskonda. Liikmeks astumine pole keeruline ja tagab soodustuse treeningute eest tasumisel, võimaluse osaleda klubiüritustel, esinemistel, laagrites.

Klubis on kokku üle 500 liikme ja noorliikme alates 3-aastast ja hulgaliselt kvalifitseeritud treenereid/juhendajaid. Eri rühmad on erinevatele vanustele (nii poistele kui tütarlastele) ja naistele. Meil on tegutsenud Eestis ainulaadne meestetrupp „Can-Can Grupp”, kes hetkel tuleb lavale ainult erandkorras. Kahel korral aastas pakume kõigile esinemisvõimalust – teater “Vanemuises” ja Turu tänava spordihoones. Igal suvel on meil vähemalt kaks võimlemislaagrit väljaspool Tartut ning linnalaagrid.

Parimad võimlejad valitakse võistlusrühmadesse. Meie rühmi on toetanud jõudumööda mitmed Eesti ettevõtted.  „Rütmika” võimlejad on aastate jooksul palju esinenud ja võistelnud nii Eestis kui ka rahvusvahelistel turniiridel. Tihedat koostööd tehakse ka võimlemisriiete tootja ning edasimüüjaga “Dancestar” ning võimlemisvahendeid müüva ettevõttega Inprof OÜ.

Klubi rühmad on osalenud alates 2006. aastast rühmvõimlemise Maailmakarikasarjas ja Maailmameistrivõistlustel. 2006. aastal saavutasime 27 osaleva võistkonna seas tubli 12. koha. 2007. aastal oli parim etapikoht seitsmes, üldarvestuses aga 14. koht. 2008. aastal oli parim koht MK etapil juba kuues ning 2009. lõpetati MK üldarvestuses 5. kohaga. 2010 saavutati Maailmakarikasarja üldarvestuses 4. koht ja maailmameistrivõistlustel 7. koht. Aasta 2011 tõi Maailmakarikasarja etappidel Vantaas ja Vigos kaks korda 6. koha, EUSA Cup-l 3. koha, Maailmameistrivõistlustel Tartus saavutati 6. koht ning MK üldarvestuses 8. koht.

2004. aastal osalesid “Rütmika” võimlejad sõprusklubi Piruett kutsel Shotimaal Military Tattool, 2006 Kanadas Novoscotia Tattool, 2007 Hollandis Tattool, 2008. aastal Norra Tattool ning 2009 veelkord Kanadas Novascotia Tattool, millega lõpetati kuus aastat kestnud koostöö. Sõpruslinna Lüneburgi rope-skipping (hüppenööri) grupiga seob meid juba pikk koostöö. Ka Kanadas on meil pea sama nimega sõprusklubi Ritmika.

VK „Rütmika” on kolmel korral pälvinud EEVL-I eriauhinna kui parim võimlemise massilisuse eest hoolitseja. 2005. aastal sai klubi Tartu Kultuurkapitali Neinar Seli sihtkapitali stipendiumi enim tervislikke eluviise propageerivale kollektiivile.

“Ei ole võimlemine hobi, see on elamise viis, mis töö- või koolimured viib!” ütleb klubi kunagi kirjutatud laul.

Mõnedele meie klubi liikmetele on aga võimlemine saanud ka tööks – klubi ridadest on välja kasvanud terve rida meie treenereid: Katri, Liisel, Laura-Liisa, Merili, Elsa, Kadri, Helerin ja Kätrin.